הטיפים המנצחים לשבת חתן מוצלח

הטיפים המנצחים לשבת חתן מוצלח

חתונה היא לא אירוע בודד וחד פעמי. מדובר בכמה ימים של אירועים שונים שמביאים הרבה שמחה גם לזוג שזה עתה נישא וגם לבני המשפחה הרבים שמתרגשים מאד ולא באמת רוצים שכל האירועים האלה יסתיימו.

שבת חתן הוא אירוע בעל זיקה דתית ובעל חשיבות רבה במסורת היהודית ויש לו מאפיינים שונים עבור עדות שונות. המטרה של האירוע היא לשבח ולהלל את החתן, לתת לו את הכבוד לעלות עם ספר תורה ולברך אותו לכבוד השינוי המהותי שעבר עליו – מיסוד הזוגיות והקמת משפחה. יש הנוהגים לחגוג את המאורע על ידי התכנסות משפחתית במהלך שבת שלמה ויש הנוהגים לחגוג ביום שבת בלבד.

ישנם כמה אלמנטים חשובים בארגון שבת חתן וחשוב לשים אליהם לב על מנת שהאירוע יהיה מוצלח.

טיפים חשובים לשבת חתן מהנה ובלתי נשכח

  • מיקום – האירוע עצמו של שבת חתן מתקיים בבית כנס. זה יכול להיות בית הכנסת השכונתי או זה שהחתן עלה בו לתורה בבר המצווה שלו וזה גם יכול להיות בית כנס מזרם שבו החתן והכלה מאמינים או מתחברים אליו – רפורמי, אורתודוקסי או קונסרבטיבי. הטקס יכול להתקיים לפני או אחרי מועד החתונה, על פי הזרם הדתי אליו משתייכים בני הזוג או על פי בחירתם. על מנת לוודא שהאירוע עומד להיות מוצלח חשוב שיגיע מי שהאירוע ירגש אותו או ייגע בליבו ויהיה כמובן מוכן להגיע לתפילה שמתחילה בשעת בוקר מוקדמת.
  • מה עושים בזמן התפילה – לוקח מעט זמן עד שמגיע תורו של החתן לעלות לתורה. מכאן שכדאי שיהיה לאורחים בבית הכנסת מה לעשות עד למעמד זה. כדאי שלילדים תהיה פינת משחק או יצירה והנשים, במידה והן יושבות בעזרת הנשים תוכלנה לשוחח זו עם זו עד הרגע המרגש של החתן.
  • אוכל – אי אפשר לקיים אירוע ללא כיבוד. ברוב המקרים יהיה כיבוד קל בבית הכנסת על מנת לכבד גם את העוברים והשבים שנכחו בעלייה לתורה של החתן ולאחר שמסתיימת התפילה פונים אל הבית שלי שמתגורר בקרבת מקום או שמראש שוכרים אולם בקרבת בית הכנסת. שם יחכה לאורחים קייטרינג לשבת חתן מסודר, מקצועי וטעים, לשם יגיעו החברים או המכרים שלא הגיעו לבית הכנסת ובעצם שם תמשי השמחה לכבוד החתונה.
  • את מי מזמינים לשבת חתן – יש אנשים שלא אוהבים להגיע לבית הכנסת ורצוי שלא להכריח אותם. אלה גם לא יהיו שותפים לדעה שמדובר במעמד מרגש ויעדיפו להיפגש שוב לאחר התפילה. כמובן שמומלץ מאד לכבד את ההעדפה הזאת ולהזמין לבית הכנסת אך ורק את מי שישמח להגיע, שאין זו טרחה עבורו ויתרגש מעצם המעמד.
  • התאמה אישית – למרות שמדובר בטקס שיש לו מתכונת קבועה מראש – כדאי לברר האם יש אפשרות להכניס טוויסט אישי ולהתאים, אפילו במעט את אופי הטקס לזוג או החתן שמתחתנים. כך תהיה תחושה אישית יותר ומרגשת גם עבור בני הזוג וגם עבור המכרים ובני המשפחה שלהם.

אולי תתעניין גם ב: 

קייטרינג בשרי

קייטרינג לברית

קייטרינג אסאדו

אתם מוזמנים לחייג אלינו עכשיו לטלפון 050-8533331 או לשלוח לנו מייל לכתובת tastefully7@gmail.com ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי עם כל הפרטים.

חייכו הדרך אל האושר קצרה מתמיד!!! בתיאבון!!!

 

Related Posts