שף על האש – למה בכלל?

בעידן בו כל טבח נהיה שף, מה הפלא שמוצע לכם שירות חדש תחת הכותרת שף על האש, ושגם המחיר שנגבה עבורו גבוה יותר משירותי קייטרינג דומים אחרים? ובכן, אם זאת המחשבה שעולה בראשכם, אפשר בהחלט להבין מאיזה מקום זה מגיע, אבל כשאתם נמצאים בתוך התהליך של הפקת אירוע ורוצים לייצר מקסימום חוויה לאורחים שלכם, אתם בהחלט רוצים להתנתק מכל הדעות הקדומות שלכם, ולהתמקד בבניית הערך לאורחים שלכם. על האש הוא מקצוע לכל דבר ועניין, שדורש המון ידע וניסיון, החל מהזמנת נתחי הבשר לאירוע, דרך סדר הצלייה של הבשר וכלה בכל הטכניקה על מרכיביה השונים לפני שמגישים את הבשר לצלחת האורחים. לכן, שף הוא בהחלט איש המקצוע שאותו אתם רוצים למצוא מתרוצץ סביב המנגלים באירוע שלכם.

מדוע נדרש שף על האש למשימה כל כך פשוטה?

ובכן, נתחיל בכך שעל האש היא משימה מאוד לא פשוטה, גם אם היא מתורגלת היטב על ידי מרבית האורחים שיגיעו לאירוע שלכם. רבים יכולים להיזכר בפעם הראשונה בחייהם, בה הכניסו סטייק עסיסי לפיהם ונהנו מחוויית טעם ומרקם שלא חוו מעולם, וזה לא קרה להם בעל האש על מרפסת הבית או בפארק ביום העצמאות. בשר הוא חומר גלם בסיסי שניתן לעשות איתו קסמים, אבל אפשר גם להרוס אותו די בקלות. לעיתים זה עניין של שניות ספורות שעושות את ההבדל בין סטייק עסיסי ומלא מיץ, ובין סטייק גומי שקשה ללעוס, ובדיוק מהסיבה הזאת קיים התפקיד של שף על האש.

אחרי שיחה עם השף שלנו הכל יהיה לך יותר ברור

שף על האש – מהן האופציות האחרות?

ככלל, כאשר אתם מחפשים חברת קייטרינג שתהיה אחראית על חוויית האוכל באירוע שלכם, בדרך כלל לא תישאלו האם אתם מעדיפים שף על האש או חבורה של נערים בני 17 בשכר מינימום, ולכן הבחירה שלכם באפשרות זו מתבצעת דרך הבחירה שלכם בחברת הקייטרינג. השאלה היא שוב, האם אתם רוצים שעל הבשר באירוע שלכם יהיו אחראים חבורה של נערים בני 17, שמעולם לא צלו בשר ומעולם לא בישלו דבר בחייהם, אבל פשוט פועלים על פי סט של הוראות שניתנו להם מראש?

שף על האש | קייטרינג צ'ורסקו

מהו תפקידו של שף על האש ?

השף, כמו שף בכל מטבח, אחראי למעשה על הכל. השף הוא איש המקצוע שבוחר את נתחי הבשר, בוחר את המקום ממנו יירכשו הנתחים ובוחר את הזמן, הכמות והסוגים בהם הם יירכשו עבור כל אירוע. השף אחראי על ציוד הצלייה, מיקומו במתחם האירוע וכל כלי העבודה הנדרשים מסביב. השף מחליט כיצד יוגשו מנות הבשר, באילו כלי הגשה וסכו"ם, הוא בונה את התיבול לבשר וקובע את זמני הצלייה וסדר הצלייה אחד לאחד, והוא גם האיש שמתרוצץ בזמן האירוע ממקום למקום, בכדי לוודא שהכל נעשה על פי ההוראות שלו ושהתוצאות עומדות בסטנדרט שקבע. כך לפחות מתנהל השף של קייטרינג בשרי צ'ורסקו כשהוא מגיע ליום העבודה ומסיים אותו בעוד אירוע מנצח.

אתם מוזמנים לחייג אלינו עכשיו לטלפון 050-8533331 או לשלוח לנו מייל לכתובת tastefully7@gmail.com ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי עם כל הפרטים.
חייכו הדרך אל האושר קצרה מתמיד!!! בתיאבון!!!

Related Posts